Descriere
Suport de placi robust din noua serie ZP a Tasmanian Tiger. TT Plate Carrier QR LC ZP este echipat cu fermoare pe spate, care permit echiparea cu diverse panouri si pachete din seria ZP concepute in acest scop. Fabricat din CORDURA®
Descriere produs
Plate carrier robust din noua serie ZP a Tasmanian Tiger
TT Plate Carrier QR LC ZP are fermoare pe spate care îi permit să fie încărcat cu diverse panouri și pachete din seria ZP concepute pentru acesta. Se livrează cu un panou cu fermoar (TT Molle Panel ZP). Dimensiunea este conceputa pentru panouri SAPI de la 25 x 30 cm pana la maxim 26 x 33 cm – in functie de grosimea panourilor.
Fabricat din CORDURA®
Compatibil cu panoul de comutare TT
Zone frontale și laterale cu sistem MOLLE pentru extensie individuală
Sistem MOLLE tăiat cu laser
Buzunar pentru echipament radio integrat
Petice cu cârlig și buclă pe față și pe spate (bucla)
Secțiuni laterale comutabile pentru utilizarea pungilor pentru plăci laterale balistice
Bretele de umăr de min. 28 cm până la max. 52 cm reglabil
Atașare laterală elastică semirigidă, reglabilă pe lungime, cu sistem MOLLE în design tăiat cu laser, cu 5 fante
Fixare laterală elastică verticală rigidă, înălțime de 7,5 cm
Fermoare pe spate pentru atasarea panourilor si pachetelor compatibile (serie ZP), distanta intre ele 25 cm, tip Vislon, grosime #10, lungime 24 cm.
Include panou cu fermoar (articolul 7303 TT MOLLE Panel ZP) cu sistem MOLLE în design tăiat cu laser și pregătire a sistemului de hidratare
Detalii
Greutate: 1,46 kg
Material 1: CORDURA® 500 den
Material 2: 420 HD Nylon FD
Marime: Unisex